Mieliśmy nadzieję, że nadal będziemy mogli działać. Jednak zgodnie z ostatnim rządowym rozporządzeniem i wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność na naszych kortach.

Zgodnie z opublikowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów rozporządzeniem wprowadzającym nowe zasady bezpieczeństwa od soboty 27 marca, które obowiązywać będą do 9 kwietnia 2021 roku  działalność obiektów sportowych, w tym tenisowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Dotychczasowe, amatorskie licencje PZT nie są wystarczające aby grać w tym okresie. Dozwolone są jedynie treningi zawodników  będących członkami Kadr Narodowych i tylko z aktualnymi licencjami PZT

„Oznacza to, poza obowiązującymi dotychczasowymi ograniczeniami, wstrzymanie organizacji turniejów Tenis 10, WTK, OTK i współzawodnictwa w kategoriach młodzieżowych we wskazanym okresie czasu. Dozwolona będzie tylko organizacja i gra w turniejach OTK w kategorii Kobiet i Mężczyzn oraz w turniejach międzynarodowych mających miejsce w naszym kraju. Tenis amatorski, pozostaje nadal całkowicie zawieszony do dn. 09. kwietnia bez względu na rodzaj posiadanej licencji.” – czytamy na stronie Polskiego Związku Tenisowego.

Obostrzenia te dotyczą także dzieci trenujących w naszej Akademii Tenisa.

W związku z powyższym zmuszeni byliśmy podjąć decyzję o czasowym (27.03 – 09.04.21) zawieszeniu działalności kortów „Olszynka”. Mamy nadzieję, że ten okres nie zostanie wydłużony.

Trzymajcie się zdrowo i do szybkiego zobaczenia na kortach!