Klub tenisowy „Olszynka Grochowska” to znakomite miejsce do gry nie tylko dla zaawansowanych graczy. Świetnie odnajdują się tu także amatorzy oraz początkujący, który dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem – zarówno dorośli, jak i dzieci.

Cztery korty, nienagannie doświetlone z dobrze przygotowaną nawierzchnią. W sezonie jesienno – zimowym gramy pod ogrzewanym balonem. Natomiast wiosna i lato to czysta przyjemność gry na powietrzu, w otoczeniu pięknej zieleni olszynkowego parku im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”. Do dyspozycji tenisistów jest budynek klubowy z szatniami i zapleczem sanitarnym. Na terenie klubu działa także kawiarnia „GEM” – doceniana przez naszych graczy, jak i okolicznych mieszkańców – z widokowym tarasem od strony kortów i ogródkiem letnim przy wejściu.

Tenisowe lekcje

Każdy, kto chce doszkalać swoje umiejętności – bądź zacząć naukę gry – może skorzystać z pomocy naszych trenerów tenisowych. Z pełnym zaangażowaniem, cierpliwością przekażą całą swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Koszt takiej lekcji ustalany jest indywidualnie. Z aktualnym cennikiem kortów za godzinę gry możecie zapoznać się tutaj . Wszelkie informacje w sekretariacie Klubu – tel. 22 610 65 23.

Dzieci na start

Dla dzieci przygoda z tenisem to najczęściej zajęcia w szkółce tenisowej, prowadzonej u nas od wielu już lat przez firmę Livesport. Dzieciaki – w różnych grupach wiekowych – uczą się podstaw grania, rozwijają swoje umiejętności, ale także świetnie się bawią podczas godzinnych zajęć. Na nudę nie narzekają. Zajęcia odbywają się popołudniami od poniedziałku do piątku oraz w soboty w grupach do 5 osób + trener. Jest także możliwość lekcji indywidualnych.

151549075_243482577440390_1713114411028143943_n

Tenisowe wyzwania

„Olszynka” to także znane w Warszawie miejsce, gdzie odbywają się challenge na najwyższym poziomie – aktualny ranking sprawdzisz tutaj. Wytrwani gracze doskonale znają zasady. Dla tych, co po raz pierwszy mają styczność z tym pojęciem – przypominamy. System ten polega na tym, że tenisista z listy może wyzwać na mecz jednego z czterech poprzedzających go zawodników. Jeśli zwycięży, zajmuje na liście miejsce pokonanego, przesuwając go i ewentualnie następnych zawodników o 1 miejsce niżej. W przypadku porażki tenisisty wyzywającego, układ listy pozostaje bez zmian.

Turnieje dla każdego

Nasz klub to także miejsce, gdzie spotykają się zawodnicy z całej Polski podczas turniejów tenisowych. Współpracujemy z Polską Ligą Tenisa, która gwarantuje mecze na najwyższym poziomie. Rozgrywki to jednak nie tylko domena zaawansowanych graczy. Organizujemy także turnieje dla dorosłych i dzieci – w ramach szkółki – na różnym poziomie zaawansowania. Na chwilę obecną – ze względów epidemicznych – tego rodzaju wydarzenia są wstrzymane do odwołania.

polska liga tenisa